• Domů
  • Všechny články
  • Víme první
  • Analýzy TV trhu
  • Témata a rubriky
    • Financování ČT a ČRo
    • Svět streamingu
    • Poznámky a glosy
    • DVB-T a DVB-T2
    • Kompas informuje
    • Programové novinky
    • Sport v televizi
    • TV Operátoři
    • Uvolňování pásma 700 MHz v Evropě
  • TÉMA: Financování ČT a ČRo
  • Domů
  • Všechny články
  • Víme první
  • Analýzy TV trhu
  • Témata a rubriky
    • Financování ČT a ČRo
    • Svět streamingu
    • Poznámky a glosy
    • DVB-T a DVB-T2
    • Kompas informuje
    • Programové novinky
    • Sport v televizi
    • TV Operátoři
    • Uvolňování pásma 700 MHz v Evropě
  • TÉMA: Financování ČT a ČRo

Německo dokončilo proces uvolnění frekvencí v pásmu 700 MHz

Juraj Koiš Publikováno 4. 7. 2019
0


0
Sdílení
  • Sdílet přes Facebook
  • Vytvořit Tweet

Televizní věž v Berlíně. Ilustrační foto Pixabay.com

Německé terestrické multiplexy už nevyužívají žádnou frekvenci v pásmu 700 MHz. Proces uvolňování byl završen a veškeré kmitočty jsou nyní volné pro mobilní operátory ke stavbě sítí 5G. Zároveň lze tyto frekvence využít pro zlepšení mobilních služeb v odlehlých oblastech, jelikož mohou zajistit poměrně významné pokrytí, upozorňuje web BroadbandTVNews.com. Operátoři terestrických multiplexů vyřešili uvolnění pásma 700 MHz tím, že přešli z DVB-T na úspornější standard DVB-T2.

Migrace na jiné frekvence byla v Německu jednodušší zejména díky tomu, že terestriku využívají nižší desítky procent domácností. Na anténě lze sledovat volně dostupné programy i vysílání za poplatek. Pro soukromé televize je však primární platformou satelit a na terestriku se příliš neorientují.

Satelitní vysílání zůstává v Německu i nadále bezplatné, dokonce i bez kódování. Němci mají k dispozici stovky komerčních programů úplně zdarma ve standardním rozlišení včetně značek Eurosport, Disney, TLC, MTV nebo Comedy Central, které jsou v jiných zemích dostupné za poplatek.

Další informace v samostatné sekci TVKOMPAS.cz: Uvolňování pásma 700 MHz v Evropě
0
Sdílení
  • Sdílet přes Facebook
  • Vytvořit Tweet

- Reklamní pozice -
Telly.cz
evropaněmeckopřechod na dvb-t2příjem televizetelevize na běžnou anténutřetíUvolňování pásma 700 MHz v Evropěvysílače dvb-t2


Autor

Juraj Koiš

Autor článku je šéfredaktorem webu TVKOMPAS.cz a působí jako editor webu RadioTV.cz. V minulosti vedl projekt Digitálně.tv, oficiální informační web k přechodu z analogového na digitální televizní vysílání a spolupracoval s redakcí Digizone.cz.

Stojí za pozornost
Názor: Stávka a protesty jsou legitimní, jen pozor na příliš agresivní rétoriku
Juraj Koiš 23. 6. 2026
SES: Satelitní technologie má obrovský význam v době velkých sportovních událostí
Juraj Koiš 12. 6. 2026
Mohlo by vás zajímat
Evropská komise se přiblížila ke schválení převzetí Warner Bros. Discovery skupinou Paramount
25. 6. 2026
V Praze probíhá Valné shromáždění EBU. Organizátory jsou ČT a Český rozhlas
25. 6. 2026
Rakouská ORF bude mít nového generálního ředitele. Čekají ji turbulentní časy
16. 6. 2026
Liga mistrů se udržela ve volné televizi, získal ji Berlusconi
Čtěte dále

Liga mistrů se udržela ve volné televizi, získal ji Berlusconi

Napsat komentář

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

  • TVKOMPAS.cz podporují

  • Nové příspěvky

    • Disney v USA odškodní klienty placené televize za vysoké ceny
    • Evropská komise se přiblížila ke schválení převzetí Warner Bros. Discovery skupinou Paramount
    • V Praze probíhá Valné shromáždění EBU. Organizátory jsou ČT a Český rozhlas

  • TVKOMPAS.cz se představuje
  • Žádost o registraci nového uživatele
  • Důležité a doporučené texty
  • RSS feed
© 2026 TVKOMPAS.cz - Zásady ochrany osobních ůdajů a používání cookies
K zahájení vyhledávání stiskněte enter